Komu potrzebne sa badania „tajemniczy klient”

Komu potrzebne sa badania „tajemniczy klient”

paź 23

Badania tajemniczego klienta są przeprowadzane coraz częściej.Komu potrzebne sa badania 'tajemniczy klient' Przeważnie niewiele osób jest wtajemniczonych w takie badania, gdyż ze względów bezpieczeństwa badania jest to potrzebne. Takie badania zlecane są przez duże firmy, w których pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki temu, że osoba podstawiona wciela się w rolę tajemniczego klienta możemy sprawdzić podejście pracowników do takiej osoby. Badania takie przeprowadzane są najczęściej w sklepach, bankach czy urzędach, gdzie pracodawca nie jest w stanie samodzielnie sprawdzić rzetelności pracowników. Takie badania musza zostać przeprowadzone bardzo dokładnie.

Komu potrzebne sa badania 'tajemniczy klient'

W związku z tym przygotowany jest scenariusz badania. Trzeba się z nim zapoznać, aby dokładnie zgodnie z wytycznymi przeprowadzić badanie. Obecnie już coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać nad tym, aby spełniać się w roli tajemniczego klienta.

Jest wiele firm, które organizują tego typu badania. Mają one na celu sprawdzanie satysfakcji pracowników oraz klientów. Dzięki temu właściciele takich firm mogą wiedzieć, co należy udoskonalić, aby satysfakcja klientów była jeszcze większa.

- autor artykułu